NECHŤ JE JÍDLO TVÝM LÉKEM

  • Chtěli byste si zpříjemnit cestu za uzdravením chutnými dezerty a svačinkami, ale chybí Vám inspirace?
  • Chtěli byste "ozdravit" také jídelníček Vašich dětí a hledáte nápady na sladké pečení?
  • Potřebujete vytvořit zdravou sladkou tečku na vánoční tabuli, na svatbu či narozeniny?

AIP & PALEO dobroty

Zdravé recepty nejen na vánoční sladkosti, ale na celý rok.

Jídlo může být jedem, ale také lékem. Je to strava, která většinou stojí za vznikem chronického onemocnění. Jídlem můžeme léčit a také vyléčit. A my jsme udělaly maximum proto, aby se Vaše cesta za uzdravením proměnila v kulinářský zážitek! 🙂

NĚCO MÁLO O AUTORKÁCH

Jmenuji se Stefania a můj příběh za uzdravením započal na podzim roku 2016. Tehdy mi lékaři diagnostikovali vážné neurologické autoimunitní onemocnění.

Dlouho před tím, než jsem obdržela nálepku "nevyléčitelného pacienta", jsem bojovala s mnoha zdravotními problémy. Verdikt lékařů mě srazil na kolena. Studovala jsem tehdy čtvrtý ročník farmaceutické fakulty, kterou jsem však kvůli zdravotním problémům nemohla dokončit. 

Dnes toto nelehké životní období vnímám jako nádherný dar. Díky své osobní zkušenosti jsem se začala vzdělávat v oblasti funkční medicíny a výživy. Absolvovala akreditovaný kurz výživového poradce.

Cítila jsem se každým dnem lépe a dnes mohu říct, že jsem již 7 let zdravá. Vedu aktivní život, bez léků a bez neurologických potíží. Nic z toho, co mi lékaři předpovídali se nestalo. 

Ve své práci se denně věnuji pomoci druhým lidem, výživovému poradenství a koučinku v oblasti výživy.

Stefania Zanconato

"Jídlo je informace. Pokaždé, když se najíme, naše tělo obdrží nespočet signálů, které modulují genovou expresi, hormonální rovnováhu, náladu, koncentraci, kognitivní funkce, imunitní a zánětlivou odpověď. Strava je nesmírně důležitým dílkem skládačky našeho osobního zdraví. Aspekty , které se významně podílí na zdraví, pro mě představují komplex životního stylu, z kterého nelze vyčlenit pohyb, vliv cirkadiálních rytmů, přátelství, rodinu, práci, odpočinek, emoce. Pokud se budeme starat o všechny tyto části, bude fungovat celek. Strava není statická, ale je dynamická a my bychom ji měli umět přizpůsobit různým životním situacím. Z mého pohledu není jediná funkční dieta na celý život, dieta je pomůcka a životní styl tehdy, když ji potřebujeme."

MUDr. Tereza Feltoni Gurini

Vždy jsem věděla, že chci pomáhat lidem. Medicína pro mě při výběru vysoké školy byla jasná volba. Během studií jsem však onemocněla nevyléčitelnou ulcerózní kolitidou, jejíž závažnost se rychle stupňovala, až bylo vysloveno podezření na progresivní Crohnovu chorobu. 

Jako lékař jsem si byla vědoma destruktivních účinků léků, které jsem užívala. Proto jsem se přes obrovský strach rozhodla vzít zdraví do svých rukou. Začala jsem hledat informace o léčbě autoimunitních a chronických onemocnění, udělala jsem si certifikace z kognitivně behaviorální terapie, mindfullness a započala studium funkční medicíny. To vše jsem propojovala s poznatky nabytými při studiu medicíny a při vykonávání lékařské praxe. 

Jídlo bylo součástí mé léčby a jsem díky němu zdravá. 

Dnes pomáhám lidem na cestě za uzdravením propojením postupů užívaných východní i západní medicínou v kombinaci s alternativními a psychoterapeutickými metodami. 

Co v e-booku najdete?

  • Základní principy paleo a AIP stravování.
  • Jak do jídelníčku zařadit sladké dezerty a stále pracovat na svém uzdravení.
  • Seznam paleo a AIP ingrediencí vhodných na pečení sladkých i slaných pokrmů.
  • Návod, jak pracovat s paleo a AIP moukami tak, abyste vytvořili vynikající dorty a další pochutiny.
  • 20 chutných Paleo receptů, včetně tradičního českého cukroví.
  • 20 AIP dezertů inspirovaných českou a mezinárodní kuchyní.

Jde autoimunitní onemocnění léčit jídlem?

Jsme přesvědčené, že ano. 

 

 

Zde si můžete poslechnout příběh Lucky, které se to díky autoimunitnímu protokolu povedlo. Osobní příběh uzdravení je tou nejlepší referencí 🙂

Cena e-booku je

399 Kč / 17 EUR

Čím dříve zahájíte svou cestu za uzdravením, tím rychleji budou vidět výsledky. Čím méně škody na vašem těle způsobí onemocnění a léky, které se na něj předepisují, tím rychleji budete léčba fungovat a zvýší se tak šance na brzký plnohodnotný a kvalitní život.