Trápí Vás PMS, příznaky menopauzy, "hormonální" migrény a deprese, onemocnění štítné žlázy, PCO nebo jiné "gynekologické" potíže? 

 

Máte diagnózu autoimunitního onemocnění, které na první pohled s hormony vůbec nesouvisí (revmatoidní artritida, roztroušená skleróza, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, lupus, kožní onemocnění...)?

Nejste sami...

E-book som si kupovala kvôli autoimunitnému ochoreniu. A už takmer dva mesiace neužívam lieky, cítim sa výborne a krvné výsledky sú tiež v poriadku (neviem, či úplne všetky, ale základné týkajúce sa danej (bývalej?) diagnózy sú OK) 🙂 Preto sa veľmi teším, že knižku budem mať doma aj v tlačenej podobe a budem v nej môcť listovať a dávať si záložky. Kade chodím, tade e-book aj autorku ospevujem a informácie posúvam ďalej. Aby sa ľudia mohli rozhodnúť, či chcú ísť podobnou cestou.
Lucka F.

Do srdce hormonálního labyrintu

MUDr. Tereza Feltoni Gurini

Obsáhlý průvodce léčbou potíží pramenících z hormonální nerovnováhy...Včetně chronických onemocnění jako jsou autoimunity...

 • Máte spoustu potíží, ale vaše výsledky jsou "v normě"?
  Velmi intenzivně pociťujete příznaky hormonální nerovnováhy (nárůst hmotnosti a neschopnost zhubnout, padání vlasů, potíže s pletí, neplodnost...) ale lékaři Vám opakují, že jste v pořádku? Možná jste dostali recept na antidepresiva se slovy že je to psychika?
 • Každý měsíc prožíváte peklo, ale bylo Vám řečeno, že to tak má každá druhá žena a že je to normální?
  Máte každý měsíc migrénu, paralyzující bolesti břicha, silné měsíčky, návaly horka, noční pocení...ale nechcete užívat hormonální přípravky, které jsou Vám nabízeny jako jediná možnost řešení?
 • Máte diagnózu autoimunitního onemocnění a chcete se dozvědět, jak je možné léčit jeho projevy za pomoci alternativních přístupů?
  Za rozvojem autoimunitního onemocnění často stojí spousta "aktivátorů". V této knize obsáhnu většinu z nich a ze zkušenosti vím, že u velké části lidí budou opatření dostatečná na to, aby se onemocnění zpomalilo, zastavilo, u některých dokonce úplně "odešlo".
 • Máte stanovenou diagnózu a užíváte "na ni" léky...V koutku duše však tušíte, že máte i jiné možnosti?
  Většinou se projevy hormonální nerovnováhy řeší hormonální antikoncepcí nebo hormonální terapií. Vy ale chcete vyzkoušet přírodní metody bez nežádoucích účinků, které klasické léky mají.
 • Užíváte léky, ale trpíte řadou vedlejších účinků?
  Pokoušeli jste se léčit onemocnění v duchu klasické medicíny. Výsledkem je však stav, který je možná ještě horší než důvod, proč jste s léčbou začala.
 • Vyzkoušeli jste různé diety a doplňky stravy, které však neměly očekávaný efekt?

Dříve jsem zastávala názory klasického lékaře. Nevěřila jsem v sílu alternativních postupů. Pak jsem si však sama prošla situací, kdy mi bylo řečeno, že nebudu mít děti. Trpěla jsem mnoha projevy hormonální nerovnováhy, které se prolínaly s příznaky vážného autoimunitního onemocnění. Při poslední hospitalizaci jsem si ale řekla dost!

Do svého života jsem zařadila postupy, díky kterým jsem docílila uzdravení. Nyní již neužívám žádné léky, hormony se uklidnily, jsem bez jakýchkoliv příznaků autoimunitního onemocnění a mám krásnou rodinu, po které jsem vždy toužila. 

Dnes už vím, že je možné úspěšně léčit celou škálu potíží. Viděla jsem to u sebe a také u obrovského množství žen, kterým mé rady pomohly vyřešit problémy, na které byla klasická medicína krátka. 

Povím Vám, jak vybrat to nelepší ze západní a východní medicíny. A také jak tyto poznatky propojit s alternativními přístupy. Protože i Vy máte právo vědět, že existuje spousta možností 🙂

MUDr. Tereza Feltoni Gurini

Vždy jsem věděla, že chci pomáhat lidem. Medicína pro mě při výběru vysoké školy byla jasná volba. Během studií jsem však onemocněla ulcerózní kolitidou, jejíž závažnost se rychle stupňovala, až bylo vysloveno podezření na progresivní Crohnovu chorobu. 

Jako lékař jsem si byla vědoma destruktivních účinků léků, které jsem užívala. Proto jsem se přes obrovský strach rozhodla vzít zdraví do svých rukou. Začala jsem hledat informace o léčbě autoimunitních a chronických onemocnění, udělala jsem si certifikát z kognitivně behaviorální terapie a započala studium funkční medicíny. To vše jsem propojovala s poznatky nabytými při studiu medicíny a při vykonávání lékařské praxe. 

Dnes pomáhám lidem na cestě za uzdravením propojením postupů užívaných východní i západní medicínou v kombinaci s alternativními a psychoterapeutickými metodami. 

 

Co se v knize dozvíte?

 • Co stojí za rozvojem hormonální nerovnováhy
  Najít příčinu, která je odpovědná za Vaše potíže, je klíčem úspěchu v léčbě. Když máte například v krku infekci, lékař Vám udělá stěr a nasadí antibiotika, která pak přesně cílí na danou bakterii, máte vyhráno. To platí i v případě hormonální nerovnováhy, která často vzniká až jako následek problému pocházejícího z jiné části organismu.
 • Podrobný návod, který Vás během několika týdnů provede léčbou příčin Vašich potíží
  Dříve jsem lidem dávala seznam opatření, které je dobré do života implementovat. Pak jsem ale pochopila, že je mnohem lepší poskytnout konkrétní návod, jak krok po kroku postupovat. Jak dlouho danou fázi dodržovat a jaké byliny a doplňky stravy přesně zařazovat.
 • Symptomatická a hluboká léčba konkrétních potíží, které pramení z narušené hormonální rovnováhy
  V poslední části knihy Vám ukážu, jak zacílit léčbu na konkrétní "ženské" potíže. Ukážu Vám, jak je možné alternativně léčit PMS, menopauzální projevy, myomy, PCO, neplodnost...ale také například jak podpořit vlasový růst!
 • Abyste nekupovali zajíce v pytli, podívejte se, co všechno v knize najdete:

Zajímá Vás, jakým způsobem přistupuji k léčbě hormonální nerovnováhy? Pak se podívejte na rozhovor se mnou ZDE:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co o knize říkají její čtenářky

Knížka se mi moc líbila, inspirovala mě ( i Váš web), pomohla mi k lepšímu životnímu stylu a vyrovnanosti ( nejen té hormonální ). Také mě "nakopla" a postupně jsem vysadila antidepresiva, která jsem léta užívala. Trávící problémy řeším přírodně a ne už chemií, kterou mi doktorka často naordinovala. A je mi lépe a už tak nemusím a nechci běhat po doktorech.
Petra M.
Moc děkuji Terezce za úžasně napsanou knihu. Jde o téma, které aktuálně docela dost řeším a v knize jsem našla spoustu rad a postřehů, které mi doslova otevřely oči. Sama jsem velkou příznivkyní alternativní léčby a bohužel jsem zatím neměla k tomuto tématu tolik informací, abych se do něj mohla zcela ponořit. Našla jsem je až zde. Určitě budu postupně všechny rady aplikovat do svého života, protože jsou popsány srozumitelně, logicky a přitom nenásilnou formou. Je vidět, že autorka má dostatečné množství zkušeností, které může směle předávat dál, a to se mi na knize líbí nejvíce. Děkuji moc, jsem nadšená!
Veronika Hénová
Vaše stránky i e-booky jsou pro mě velmi inspirující. A jsou důkazem, že vždy existuje naděje změnit svůj špatný zdravotní stav. Protože řeším stav svých dvou dcer (jedna ulcerózní kolitida, druhá rozsáhlý atopický ekzém), je to pro mě trochu náročnější ukázat a přesvědčit své potomky, že může být líp. Ale už pár úspěchů jsme zaznamenali. Mně osobně velmi pomáhají šťastné konce podobně nemocných lidí. Nejvíc věřím lidem, kteří něco podobného zažili a nenechali si namluvit nikým, že jsou tyto diagnózy nevyléčitelné. DĚKUJI.
Marcela C.
Na téma autoimunitních nemocí a problémů způsobených hormonální nerovnováhou jsem toho poslední dobou přečetla opravdu hodně. Alternativní metody léčby mě oslovily už dávno, ale poslední dobou dávám přednost, když jsou předkládány lidmi, co mají zároveň klasické medicínské vzdělání. Cítím v tom záruku, že je vše podloženo i odbornými znalostmi. Některé přístupy jsem znala už z jiných zdrojů, ale díky Terezčině knize jsem konečně pochopila mnohé souvislosti, které mi doteď unikaly. Fascinuje mě, jak v těle doslova vše souvisí se vším a snažím se touto cestou přijít na kloub svých problémů. Tato kniha mi přinesla spoustu nových poznatků o tom, jak fungují hormony a jakou roli v mých problémech hraje kortizol a progesteron, jak si mohu pomoci úpravou životního stylu v různých aspektech. Spousta kusých informací z různých zdrojů neskutečně zaklapla do sebe. Jako bych našla pár zbývajících dílků puzzle. O léčbě stravou už jsem přečetla leccos, ale neuměla jsem to příliš použít v praxi. Terezka uvádí i konkrétní recepty a výrobky, které má osobně vyzkoušené, takže člověk už nemusí víc pátrat, stačí se „jen“ držet navrženého postupu. Jednoduché to není, ale pro „zázračné“ vyléčení prostě člověk musí něco udělat. A Terezka je živoucím důkazem a velkou motivací, že to prostě jde.
Alena Majerová
Dobrý den, moc se těším na Vaší novou knížku. Léčím si nemoc Myasthenia Gravis svojí cestou (bez kortikoidů), Váš materiál mi posloužil jako podpora a potvrzení, že můžu jít vlastní cestou, na které si musím nakombinovat to co já potřebuji (fyzicky, psychicky, duševně, vztahově...). Děkuji Vám za Vaší práci 🙂
Andrea D.

I vy můžete žít kvalitní život a plnit si své sny!

Pro "zdravé" lidi je automatické, že si plánují rodinu, mají stálou práci a cestují po světě. 

A to stejné můžete mít i vy. Je totiž možné zbavit se nepříjemných příznaků a žít beze strachu z nadcházjících let. 

A co je na tom nejlepší? Pokud léčbu uchopíte za správný konec, můžete mít vše co si budete přát. Možná se také stanete zdravějšími, než jsou Vaši zdraví přátelé. Budete se cítit a vypadat skvěle!

Je to úžasné ... jednoduché ... a věřím, že to může být i Váš příběh 🙂

Cena knihy je:

799 Kč nebo 32 EUR 

Díky informacím, které se zde dozvíte, budete přesně vědět, kde hledat příčinu obtíží, které Vás trápí. Navedu Vás, jak tyto příčiny odstranit a přitom podpořit tělo v hojení. Také Vám představím konkrétní návod, jak řešit příznaky, které hormonální nerovnováhu provází a snižují tak kvalitu Vašeho života.

A to vše bez nežádoucích účinků klasických léků. Vašim cílem nebude utlumit příznaky onemocnění, ale vyřešit jeho příčinu a uzdravit se. 

Ukážu Vám, jak započít léčbu, která Vás dovede ke kvalitnějšímu a svobodnějšímu životu tak, jak se to před lety podařilo mě. Jedná se o soubor postupů ověřený lidmi s chronickými potížemi po celém světě. 

Je mi jasné, že Vás napadají různé myšlenky ...

 • Nebude to fungovat  
 • Nenajdu informace, které potřebuji
 • Všechno co najdu v knize už určitě vím ...

Informace v knize jsem sepsala dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jsem přesvědčená, že pokud budete jednotlivé kroky dodržovat, přinesou vám benefit.

Pokud byste i přesto měli pocit, že Vám mé rady nepřinesly žádný užitek, vrátím Vám do 30 dní peníze. Jedinou podmínkou je napsat mi důvod, proč knihu vracíte.

Ke knize ode mně dostanete také tyto dárky!

Dárek číslo 1

eBook 50+ autoimunitních a paleo receptů

Mým záměrem je představit Vám jídla, která promění Vaši léčbu v dobrodružnou stezku plnou barev, vůní a chutí!

Ukážu Vám, že i náročná dietní opatření mohou často "chutnat" stejně dobře, nebo dokonce i lépe, než  "klasická" jídla, na která jste zvyklí. 

Ráda experimentuji v kuchyni a do svých receptů se snažím zakomponovat kousky zemí, které jsem navštívila. Provedu Vás autoimunitní verzí nedaleké Itálie, ale také například tropickým Thajskem 🙂 

Dárek číslo 2

Sherlockův zápisník

Sherlockův zápisník Vám pomůže převést teoretické znalosti z knihy do praxe. Do hloubky porozumíte Vašim obtížím a naučíte se dívat na onemocnění očima celostního lékaře. 

Sherlockův zápisník Vás navede, jak si ušít léčbu na míru a vyhodnotit včas její účinnost 🙂 

Dárek číslo 3

Léčebná vizualizace (20 minut)

Ve svých programech intenzivně využívám benefitů relaxačních a vizualizačních cvičení. Jsou to techniky, které jsem se naučila v době, kdy jsem se léčila. Jsem přesvědčená, že v mém uzdravování sehrály nesmírně důležitou roli. 

Jako dárek ke knize Vám proto pošlu ukázku toho, jak je možné léčit tělo za pomoci mysli 🙂

PS: tyto antistresové omalovánky jsem vybarvovala v nemocnici když jsem se rozhodla, že se uzdravím 🙂

Dárek číslo 4

E-book "Dýcháním ke zdraví"

Jsem přesvědčená o tom, že mysl dokáže zázraky. Tak tomu bylo i v mém případě. Naučila jsem se ovládat tělesné procesy, které klasická medicína a věda stále považují za mimovolní.

V tomto eBooku Vám ukážu, jak propojuji dechová cvičení s meditací a vizualizací. Mým cílem je přiblížit Vám techniky "samoléčby".

Dárek číslo 5

Mapa bazálního protokolu

Bazální protokol je název programu, který bude tvořit základnu Vaší léčby. V hlaví knize je komplexně rozepsán každý krok protokolu a je možné, že se v informacích začnete ztrácet. 

Připravila jsem pro Vás proto zkrácenou mapu celého bazálního protokolu. Jednoduše si tak budete moci zrekapitulovat, kde se nacházíte a jak budete pokračovat. Mapa Vám také ulehčí případné vypisování důežitých poznámek 🙂 

Dárek číslo 6

E-book "Do srdce hormonálního labyrintu" 

Osobně miluji tištěné knihy. Ráda si je osahám, listuji si kam zrovna potřebuji a lépe se mi čtou. Občas se však naskytnou situace, že bych měla čas a chuť číst, ale knihu nemám u sebe. 

Proto Vám pošlu také celou knihu v originále i v její elektronické podobě. Takto si ji budete moci stáhnout do svého mobilního telefonu a číst kdykoliv, když přijde nálada.

Ještě pár referencí... 🙂

Tak tahle kniha mě chytla. Vědomí, že naše zdraví je v našich rukou je skvělé. Obšírně vysvětleno, kterak pomocí jídla a úpravy životosprávy získat zpět své zdraví, různým "doživotním" a autoimunitním chorobám navzdory. Těší mě, že autorka je vystudovaná lékařka a má velký rozhled a sama se dokázala vyléčit z "nevyléčitelné" choroby. Je to naše zdraví, cesta k němu možná není snadná, ale stojí za to. Přála bych knize co nejvíce čtenářů.
Hana Valentová
Terezky eBook je velmi čtivý a úžasný v tom, že dává podrobně nahlédnout pod povrch příčin naších nemocí a ukazuje možnosti, jak můžeme s těmito neduhy zabojovat a uzdravit se nebo aspoň o velký kus zlepšit své zdraví. Přestože jsem už přečetla hodně knih o nemocech a alternativních metodách zdraví, našla jsem tam hodně AHA momentů, které mě pomohli pochopit i nejmenší příčiny vzniků nemoci. Opravdu skvělá kniha, doporučuji!
Simča Valentová
Tereza v knize ukazuje, jak poslouchat své tělo, abychom ho slyšeli s předstihem, to co mu je. Ne až se projeví nějaká nemoc. Řeší a odhaluje nejdříve příčinu proč se něco v našem těle děje. Vysvětluje, jak léky překrývají příznak, ale nevyřeší příčinu nemoci a právě proto se časem tento stav může zhoršit i při užívání léků. Trochu jsem se bála, že v knize bude hodně odborných názvů a nebudu tomu rozumět, ale obavy byli zbytečné. Tereza to v knize krásně vysvětluje, že tomu rozumí i laik. Určitě bych knihu doporučila všem, kteří chtějí objevit skrytou příčinu nemoci a skutečně jí řešit, ne jí zaplácnout lékama, který příčinu nevyřeší, ale prohlubují. Jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu narazila. Kniha, která mluví otevřeně o alternativní medicíně. Děkuju
Jana Smutná
Tahle kniha mi tady moc chyběla. Jelikož sama trpím PCOS a hormonální nerovnováhou vím co to je za trápení. Když jsem začínala své zdravotní problémy řešit, tak na našem trhu nic takového nebylo. Kniha je napsána velice čtivě a komplexně. Našla jsem vše co jsem potřebovala a prohloubila si své znalosti. To co zde najdete bohužel na klasické gynekologické kontrole nikdo moc neřeší. Osobní příběh autorky je opravdu napsán ze srdce a nebudu lhát, když řeknu: "Byla jsem dojatá". Doporučuji všem ženám, které hledají vnitřní rovnováhu a nebo řeší konkrétní problém. Tohle Vám na té nelehké cestě moc pomůže. Těch AHA momentů při čtení této knihy zažijete hned několik 🙂 Děkuji moc za tuto knihu
Andrea Eliášová
Kniha Terezy Feltoni mě zaujala především názvem, protože se jako lektorka symptotermální metody často setkávám s hormonální nerovnováhou u žen. Poskytla mi velice ucelený pohled na hormonální systém v těle člověka, ale i pospojovala velice důležité informace – vliv životního prostředí, pohybu a především stravy na naše celkové zdraví. Nejsem příznivec alternativních směrů a východní medicíny, přesto velice oceňuji zcela konkrétní popisy a vysvětlení: - kde je klasická medicína nepostradatelná a kde selhává - jaké potraviny jsou vhodné pro léčbu hormonální nerovnováhy a autoimunitního onemocnění, včetně citlivě sestaveného plánu, jak některé potraviny vyřadit a naopak zapojovat do jídelníčku - zcela konkrétně popsané, které doplňky stravy, bylinky jsou vhodné a které ne, na různá onemocnění způsobená hormonální nerovnováhou. Ač jsem si myslela, že se z knihy pouze poučím, zavedla jsem některé konkrétní recepty rovnou do svého jídelníčku, protože to má smysl!!! Terezo, děkuji moc.
Markéta Juzová Certifikovaná poradkyně symptotermální metody

Zde si můžete objednat knihu "Do srdce hormonáního labyrintu" za 799 Kč / 32 EUR.

Čím dříve zahájíte svou cestu za uzdravením, tím rychleji budou vidět výsledky. Čím méně škody na vašem těle způsobí onemocnění a léky, které se na něj předepisují, tím rychleji budete léčba fungovat a zvýší se tak šance na brzký plnohodnotný a kvalitní život.